Pierwsza Filmowa Gra Miejska w Płocku

Płock filmem stoi. Bareja, Kieślowski, Skolimowski, Kluba, Bagiński, Fabicki i Łoziński to ich filmy były inspiracją do stworzenia pierwszej płockiej Filmowej Gry Miejskiej. Większość z nich powstała w Płocku.

Organizatorzy utworzyli 9 różnorodnych punktów na terenie Starego Miasta. Zabawa odbyła się w Dzień dziecka, 1 czerwca 2017. Na jednych trzeba było wykazać się wiedzą, na innym umiejętnościami aktorskimi lub dziennikarskimi, na kolejnych trzeba było zaśpiewać, złożyć autograf  nie zdejmując rękawic bokserskich, przeprowadzić dochodzenie lub wywiad, złamać szyfr, pojechać rowerem lub policzyć okna w katedrze.  Każda z grup, odpowiedzialna za poszczególne punkty, nie tylko przygotowała rekwizyty, ale również kostiumy: zakonnicy i księdza, policjantki i strażnika miejskiego („Ojciec Mateusz”), obywatela i obywatelki PRL (Bareja), mnicha i i mniszki („Katedra”).

Na 9 kartach gry oprócz opisów zadań, znalazły się także informacje i ciekawostki o filmach, realizowanych w Płocku, które były inspiracją do stworzenia zadań dla graczy. Oprócz dobrej zabawy liczyliśmy również , że uczestnicy „złapią” trochę wiedzy o filmach z Płockiem w tle. Sama karta gry miała kształt kartki żywnościowej ponieważ większość filmów powstała w okresie peerelu.

Najtrudniejszym zadaniem okazało się poszukiwanie ofiary zbrodni w Hotelu Tumskim (PUNKT: Zbrodnia, INSPIRACJA: Ojciec Mateusz).  Bez problemu zaś uczestniczy odtworzyli słynny dialog ze „Stawki większej niż życie”, odnaleźli w przestrzeni  miejskiej zaginiony kadr z filmu „Miłość” Sławomira Fabickiego, a nawet go na żywo odtworzyli.

W sumie w pierwszej grze filmowej wzięło udział 10 grup graczy (45 osób) z V LO i Jagiellonki, ponad 20 osób (organizatorów i osób obsługujących punkty). W przygotowaniach do gry wzięli udział uczniowie V LO (Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *