Filmowa Gra Miejska w Radomiu za nami

W Radomiu Filmowa Gra Miejska w 2017 roku rozegrała się 1. czerwca. Zorganizowali ją uczniowie i nauczyciele z trzech szkół – Zespołu Szkół Budowlanych i I Liceum Ogólnokształcącego CN-B Feniks oraz Technikum TEB Edukacja. Dzień Dziecka dzięki nim był dobrze strzeżony, bo tematyka Gry była ściśle związana z wojskiem i filmami wojennymi oraz historycznymi.

Wszystkie drużyny biorące udział w Grze spotkały się w sali konferencyjnej ZSB. Tam powitali ich umundurowani gospodarze, czyli uczniowie pierwszej klasy LO Feniks. W zaimprowizowanej scence przedstawili fabułę: okazało się, że niezbyt rozgarniętym czołgistom zaginął zupełnie nowiuśki czołg, z którego pozostała tylko… lufa. Jedyna nadzieja w uczestnikach gry, którzy dzięki wykonaniu różnorodnych zadań będą mogli odzyskać drogocenny sprzęt.

Uczestnicy przed wyruszeniem w trasę musieli otrzymać identyfikatory, mapy, karty gry i drobne upominki. W tym celu konieczne było wykonanie pierwszego zadania, które polegało na ułożeniu z ciał cyfr odpowiadającym nazwom drużyn. Wszyscy byli w dobrej kondycji, więc każdemu udało się to bez problemu. Potem dopiero dowiedzieli się gdzie mają podążać, jeśli, oczywiście dobrze odczytali pierwsze wskazówki. A i to nie sprawiło nikomu problemu.

W kolejnych punktach gry trzeba było wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, inteligencją, wiedzą, znajomością filmów, sprawnością fizyczną i zdolnościami aktorskimi. Biorący udział w Grze uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Budowlanych okazali się bardzo sprawni we wszystkich tych dziedzinach. Bezapelacyjnie jednak najlepszymi zawodniczkami były dziewczyny z Chałubińskiego. To one bezbłędnie i najszybciej rozwiązały wszystkie zagadki.

Wśród zadań znalazły się: quiz ze znajomości powstania warszawskiego, test dotyczący wiedzy o filmach i aktorach, kalambury, puzzle, pola minowe i obieranie kartofli, a także rzut granatem do celu, jazda czołgiem czy przygotowanie związku chemicznego z dostępnych materiałów, pokonanie misji w grze komputerowej, uwolnienie zakładnika i odegranie scenki z Potopu w strojach szlacheckich przed publicznością, którą samemu trzeba było sobie zorganizować…

Organizatorzy zadbali o to, by wykorzystać wszelkie rodzaje dyscyplin i filmów kojarzących się z wojskiem. Dlatego właśnie nie zabrakło Krzyżaków, najazdu na Jasną Górę, przygód Czterech Pancernych, Franka Dolasa, powstańców ze stolicy i żołnierzy spod Karbali.

Razem z uczniami trasę Gry pokonywali nauczyciele. W wielu punktach stanowili wsparcie i motywację. Jeden z uczestników zabrał ze sobą także ulubione zwierzaki, co okazało się nie bez znaczenia podczas wizyty przy Rudym 102 i w kilku innych miejscach. Psy okazały się ulubieńcami Graczy.

Pomysł tegorocznej radomskiej Gry powstał podczas warsztatów przeprowadzonych wcześniej razem z uczniami ZSB, ILO Feniks i TEB Edukacja przez Lidera Filmoteki Szkolnej. Zaczęło się od wyjaśnienia zasad, potem zarysu fabuły, ustalenia konkurencji. Potem była promocja w serwisach internetowych, radiu i telewizji. Dzięki dobremu rozplanowaniu zadań i komunikacji udało się wszystko sprawnie doprowadzić do finału. Największą nagrodą za to są zadowoleni uczestnicy, którzy z pełnym zaangażowaniem pokonywali kolejne przeszkody.

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *