Filmowa gra miejska „Szlakiem filmowych i literackich zbrodni” w Połczynie

Młodzież licealna z ZSP w Połczynie oraz opiekunka Pracowni Filmoteki Szkolnej w tej szkole kilka tygodni temu rozpoczęli intensywną pracę nad grą o tytule „Szlakiem filmowych i literackich zbrodni”.

Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że gra odbywała się w Dzień Dziecka – 1 czerwca i miała niewiele wspólnego z dziecięcą zabawą.Stacji było 6, każda odpowiadała konkretnym filmom, a właściwie adaptacjom filmowym : „Pokot”, „Milczenie owiec”, „Pachnidło”, „TO”, „Lśnienie i ”Dług”.

18839259_800514610111738_3318029218419820180_n

Graczami byli gimnazjaliści, którzy przybyli na miejsce gry z okolicznych gimnazjów.  Każda z grup (miało być ich 7, ale popularność gry przerosłą największe oczekiwania i ilość grup powieliła się niemal o połowę!) miała inny trop, który wskazywał na ostatnie zadanie, czyli : kto jest mordercą? Czym zabijał? W jaki sposób? Kogo? I w  jakich miejscach? A miejsce było piękne… Park Zdrojowy – idealne miejsce zbrodni i świetna kryjówka dla psychopatycznych zbirów!

Na każdej ze stacji, oddalonej od siebie odpowiednią liczbą kilometrów parkowych alejek, gracze ryzykowali życiem. Praktycznie czuć było w powietrzu niepokojącą nutę nadchodzącego zła. Ale na szczęście wszystko zakończyło się dobrze, w wyśmienitych humorach i graczy i organizatorów.

Organizatorzy i uczestnicy zapewniają: „za rok też gramy!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *