Niepołomicka gra miejska „Szlakiem filmowych rekwizytów”

Niepołomicka gra miejska odbyła się pod hasłem  „Szlakiem filmowych rekwizytów”. Do wspólnej zabawy organizatorzy zaprosili grupę młodzieży z Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

Start gry nastąpił w samo południe, kiedy to rozdano mapy Niepołomic z charakterystycznymi punktami do odwiedzenia oraz zasady gry. Punktów na mapie było 8, a uczestnicy po odnalezieniu ukrytego w danej lokacji rekwizytu mierzyli się z wyzwaniami związanymi z konkretnym filmem. Docelowe punkty ukrywały wyzwania oraz pytania z wiedzy filmowej o takich klasykach kina jak: „Deszczowa piosenka”, „Piękny umysł”, „Forest Gump”, „Skazani na Shawshank”, „Władca pierścieni”, „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Mechaniczna pomarańcza” i „Gorączka sobotniej nocy”.

Młodzież podczas wyzwań odbyła bieg na cześć Foresta Gumpa, tańczyła w rytm nieśmiertelnych hitów z filmów „Deszczowa piosenka” i „Gorączka sobotniej nocy”, czy upodabniała za pomocą zestawu do make upu jednego z uczestników do Alexa DeLarge z Kubrickowej „Mechanicznej pomarańczy”.

_MG_7449

Gdy udało im się wykonać wyzwanie otrzymywali bonusowo pytanie o konkretnym filmie. W obu przypadkach spisali się wyśmienicie i bardzo mało zabrakło by zdobyli komplet punktów.

Jedno jest pewne emocji, śmiechów i pozytywnej energii nie zabrakło ani przez sekundę gry miejskiej i uczestnicy zarażali pozytywną energią wszystkich spotkanych w miejskiej przestrzeni Niepołomic.

Na koniec organizatorzy w podziękowaniu za udział rozdali drobne upominki ufundowane przez Filmotekę Szkolną oraz dyplomy uczestnictwa w pierwszej niepołomickiej grze miejskiej, a na młodzież niedługo czeka dodatkowa nagroda – czyli stworzony tylko dla nich seans filmowy.

Idea gier miejskich trafiła na podatny grunt i organizatorzy oraz uczestnicy nie mogą się doczekać przyszłorocznej edycji tej imprezy.

Autorem relacji jest Michał Surówka – animator Kina za Rogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *