Ogólnopolska Filmowa Gra Miejska w II LO w Krasnymstawie

Filmowa Gra Miejska, zorganizowana przez II Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie odbyła się 2 czerwca 2017 r. Gra została zrealizowana w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pani wicedyrektor Aneta Karczmarek i pani Ewa Magdziarz – lokalny lider Filmoteki Szkolnej, organizator FGM powitały uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie, z gimnazjów w Małochwieju Dużym, Rejowcu, Siennicy Nadolnej, Jaślikowie, Kraśniczynie, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz z II LO w Krasnymstawie. Uczniowie – koordynatorzy Ilona Kalamon, Paweł Piątkowski i Kacper Fidecki zaprosili uczestników gry na „Rejs” statkiem „Norwid” – w sumie około 100 osób.

Proponowane zadania miały na celu popularyzowanie polskiego filmu i Filmoteki Szkolnej, dlatego w tej edycji Filmowej Gry Miejskiej udaliśmy się w podróż szlakiem komedii. Do gry organizatorzy wybrali kultowy, polski film „Rejs” w reż. Marka Piwowskiego z 1970 r., film znajdujący się w bogatych zasobach Filmoteki Szkolnej. Filmowa Gra Miejska służyła nie tylko edukacji, ale także integracji uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego i Krasnegostawu oraz uczniów spoza naszego powiatu. Gra trwała od 10.00 do około 13.30. Od punktu do punktu uczestników kierowali uczniowie z „Norwida” wcielający się w członków załogi statku. Poszczególne punkty znajdowały się w II LO, Krasnostawskim Domu Kultury, Młodzieżowym Domu Kultury, na dziedzińcu Muzeum Regionalnego, na terenie Dworku Starościńskiego oraz na krasnostawskim Rynku. Filmowa Gra Miejska zakończyła się wręczeniem dyplomów i nagród najlepszym zespołom.

Najwięcej punktów zdobył zespół z Gimnazjum w Małochwieju Dużym, II miejsce zajęli ex aequo uczniowie z Gimnazjum nr 1 i II LO w Krasnymstawie. Trzecią nagrodę zdobyli uczniowie z SOSW. Odbyła się także loteria, w której wzięli udział pozostali uczestnicy filmowej zabawy. Nauczyciele otrzymali natomiast materiały edukacyjne i filmy. Nagrody zostały przekazane przez Filmotekę Narodową, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw.

Na zakończenie nie zabrakło także podziękowań dla uczestników, opiekunów i organizatorów – p. Ewy Magdziarz, p. Joanny Szufnary oraz uczniów z II LO z kl. II A, II B, I A, I B, absolwenta szkoły oraz uczniów z Gimnazjum nr 1. Uczestnicy z entuzjazmem wypowiadali się na temat gry i obiecali, że wezmą udział w tej wspaniałej zabawie w następnym roku!

Autorką relacji jest Ewa Magdziarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *