Deszcz grze nie straszny!

W Radomiu też wszystko poszło zgodnie z planem, nawet mimo kiepskiej pogody. O szczegółach przeczytacie w relacji:
Filmowa Gra - RadomW Radomiu Filmowa Gra Miejska przebiegła sprawnie. Deszcz, który padał od rana nie przeszkodził w dobrej zabawie. Dwanaście drużyn składających się z uczniów liceów i techników zmagało się z zadaniami inspirowanym polskimi komediami.

W każdym z siedmiu punktów uczestnicy mieli wykonać po cztery zadania. Organizatorzy przygotowali pytania dotyczące filmów oraz konkurencje wymagające kreatywności. Trzeba było wykazać się także sprawnością fizyczną. Od godziny 10 do 14 układano własne dialogi do „Jak to się robi”, śpiewano piosenki dla kapitana „Rejsu”, szukano panny młodej z „Kogla-mogla”, malowano obraz Leonarda z „Vinci”, łamano sobie języki na Grzegorzu Brzęczyszczykiewiczu z „Jak rozpętałem II wojnę światową”, samolotem latano po Jasia z „Samych swoich”, szukano partnerów do ślubu niczym w „Zróbmy sobie wnuka” i wiele wiele innych rzeczy.

Mieszkańcy Radomia z sympatią przyglądali się lub uczestniczyli w zabawie. Dużo radości sprawiły im występy orkiestr, które chodząc po parku z gitarą, bębnem i tubą, grały i śpiewały popularne piosenki. I tylko jeden starszy pan pogroził dziewczynom, które chciały mu się oświadczyć i zaciągnąć na zaimprowizowaną salę weselną. Gra gościła w kinie Helios, Teatrze Powszechnym, Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, Zespole Szkół Budowlanych, Centrum Wspinaczkowym „Grota” oraz przy miejskich fontannach i na terenie dwóch popularnych parków. Finał miał miejsce w Resursie Obywatelskiej, gdzie wszyscy uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach dodatkowych. Wraz z nauczycielami grali w Filmową Grę Planszową, w gigantyczne bierki, poznawali cyrkowe sztuczki, kręcąc talerzami.

Kiedy na miejsce dotarły wszystkie drużyny, okazało się, że potrzebna jest dogrywka, bo pięć drużyn zgromadziło taką samą liczbę punktów. Na koniec zwycięzcy odebrali nagrody – bilety do teatru, kina oraz voucher na bitwę na poligonie paintballowym. Specjalną niespodziankę otrzymali także organizatorzy – uczniowie klasy 3ta z Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, którzy w nagrodę za świetnie przygotowaną imprezę spotkają się ze zwycięzcami na paintballu i później przy wspólnym ognisku.

Relacje z Filmowej Gry Miejskiej jeszcze tego samego dnia pojawiły się w lokalnych mediach
- Telewizji Dami (Teledziennik, wydanie z 23 września, od 11 minuty 59 sekundy): http://www.telewizja.radom.pl/?content=73&wydanie=2013_09_23
- Echu Dnia:
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130924/POWIAT0206/130929574
Lada chwila reportaże filmowe i fotograficzne zostaną zamieszczone również na stronie radomskiej Filmowej Gry Miejskiej:
http://filmowy.radom.pl/

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Jarosław Basaj – koordynator Filmowej Gry w Radomiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *