Zagraliśmy!

Gra-miejska KatowiceKolejna odsłona Filmowych Gier Miejskich już za nami! Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zaprosił młodych wielbicieli kina na pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji wędrówki po kilkunastu miastach w całej Polsce!

Dzięki pomocy animatorów, wyczerpującym materiałom instruktażowym, ale przede wszystkim świetnej pracy koordynatorów gier w poszczególnych miastach i zaangażowaniu uczniów, Filmowe Gry Miejskie okazały się sukcesem. Nawet padający deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie.

Przeczytajcie relację z Katowic:

23 września Kino Światowid wraz z uczniami z I LO im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej zorganizowało Filmową Grę miejską. Opiekunem , a zarazem dobrym duchem grupy była pani Izabela Wyppich.

Mimo deszczowej pogody humory dopisały.

Uczestnicy zostali zaproszeni do kina Światowid na godzinę jedenastą. Już tam zaplanowane były dla nich pierwsze filmowe zagadki. Każda grupa otrzymała tam mapkę Katowic z zaznaczonymi miejscami, gdzie na uczestników czekały kolejne emocje. Wybór kolejności „zdobywania” obiektów należał do „graczy”

Do Gry włączyliśmy osiem miejsc , które są związane z kulturą ( nie tylko filmową :) ) w naszym regionie:
- Kino Kosmos
- Teatr Bez Sceny
- Teatr Śląski
- Galeria na Mariackiej (GCK)
- Archibar
- Geszeft
- Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
I oczywiście Kino Światowid.

Bardzo dziękujemy osobom, które nam to umożliwiły i okazały zaufanie :)

W każdym z tych miejsc czekali organizatorzy z filmowymi konkursami. Sprawdzaliśmy wiedzę filmową na wszystkie sposoby.

W kinie Światowid gracze brali udział w teście z wiedzy filmowej. W Teatrze Bez Sceny gracze musieli wykazać się aktorsko. Każdy uczestnik losował postać, w którą musiał się wcielić. A potem… pozostała już tylko improwizacja.

W Archibarze dominowały pytania dotyczące napojów spożywanych w filmach. A Wam – jaki bohater filmowy kojarzy się z martini? :)

Teatr Ślaski to miejsce, gdzie także liczyła się wiedza filmowa oraz gra aktorska naszych uczestników.

W Domu Oświatowym Biblioteki Ślaskiej gracze musieli rozpoznać filmy na podstawie obejrzanych fragmentów, ale to nie wszystko…. Musieli także odgadnąć na podstawie jakiej książki film powstał oraz…książkę tę odnaleźć. Byliśmy wszak w bibliotece :)

Geszeft, nowe miejsce na mapie Katowic. To sklep, gdzie można znaleźć sztukę użytkową zaprojektowaną przez młodych, śląskich projektantów. W tym miejscu każda z grup musiała wytypować jednego uczestnika, którego przebierano za gwiazdę filmową (korzystając z ubrań zgromadzonych w sklepie). Ocenialiśmy inwencję – może odkryliśmy przyszłego kostiumologa :)

Muzyka filmowa jest ważnym elementem świata filmu – dlatego kinie Kosmos testowaliśmy wiedzę z jej znajomości. A w Galerii na Mariackiej  – zaprosiliśmy graczy do filmowych kalamburów.

Mimo deszczowej pogody nas rozgrzewały emocje. Gracze wykazali się sporą wiedzą i pomysłowością, a organizatorzy- uczniowie z I LO w Rudzie Śląskiej niebywałymi pomysłami i talentem organizatorskim.

Beata Piotrkowska-Michalska – koordynatorka Filmowej Gry w Katowicach

3 myśli nt. „Zagraliśmy!

  1. Katowicka zabawa z filmem była niesamowita! Mimo deszczu i wiatru…:-)
    Dobra organizacja imprezy i ciekawe pomysły na zadania.
    Chcemy więcej!!!!
    Uczestniczy z V LO im. Wł. Broniewskiego w Katowicach

  2. Dziękujemy za wspaniałą zabawę, mnóstwo radości i inspiracji do dalszych działań propagujących medium filmowe w naszym Gimnazjum! ;-D

  3. Potrzebujesz pozyczki? Potrzebujesz pilnej pozyczki na konsolidacje zadluzenia? Potrzebujesz samochodu, firmy lub pozyczki, aby oplacic rachunki? Skontaktuj sie z nami juz dzis i wez pozyczke, której potrzebujesz. * * Kontaktowy adres e-mail: trust.funds091 @ gmail. com BORROWER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *