Dialog z konińską mafią ;-)

W Koninie uczestnicy gry mieli do pokonania 8 punktów, a jeden wyglądał szczególnie groźnie… Szczegóły w relacji:

Filmowa Gra Miejska - KoninW poniedziałkowe przedpołudnie Koniński Dom Kultury stał się bazą Filmowej Gry Miejskiej organizowanej w kilkunastu miastach Polski  przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.  W Koninie organizacją gry zajęła się pani  Katarzyna Czubińska – koordynatorka gry w Koninie,  pani Katarzyna Kubacka – koordynatorka Edukacji Filmowej Nowe Horyzonty oraz uczniowie II Liceum im. K. K. Baczyńskiego, pod opieką pani Małgorzaty Ptak. To właśnie młodzież z liceum stworzyła trasę oraz kolejne punkty, a także konińskie logo gry. Na śmiałków czekało osiem punktów, wśród nich, m. in. dialog z konińską mafią, iście z filmu „Kilerów dwóch”, Skumaj ten bit – twórz nowy hit, czyli tworzenie rapowanej piosenki w oparciu o film „Jesteś Bogiem”.

Mieszkańcy Konina mieli także okazję podejrzeć zmagania uczestników z układem tanecznym oraz  charakteryzacją na wylosowaną postać z filmu. Ostatni z punktów mieścił się w KDK i polegał na ułożeniu  dialogu do niemej sceny z filmu „Rejs” lub „Zmruż oczy”. 

Grupy wyruszyły z Konińskiego Domu Kultury o godzinie 9.00, a wróciły, wysmagane wiatrem, jednak z uśmiechami na twarzy, około godziny 13.00 na finał gry. Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy zgodnie stwierdzili, że była to pierwsza, ale nie ostatnia Filmowa Gra Miejska w Koninie i że w przyszłym roku ponownie spotkamy się, by ją zorganizować.

Katarzyna Czubińska – koordynatorka Filmowej Gry w Koninie