Filmowa Gra Miejska w Kluczborku

Dziewięć pięcioosobowych zespołów uczniów wraz z opiekunami z gimnazjów wzięło udział w spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów. Tegoroczna Gra była pełna niespodzianek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wśród uczestników były dwie grupy z naszego gimnazjum, dwie grupy z Kujakowic Górnych, trzy z PG nr 1 w Oleśnie i dwie z Gorzowa Śląskiego.

Na uczestników w różnych miejscach miasta czekało sześć stacji, na których organizatorzy prezentowali ciekawe zadania dotyczące wiedzy o filmach. Uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną, m.in. tworząc i śpiewając piosenkę, rysując w rękawicy bokserskiej, tańcząc ułożony przez siebie układ taneczny, grając w koszykówkę – będąc niepełnosprawnym sportowcem, układając filmowe puzzle, szukając Koranu.

Organizatorami Filmowej Gry Miejskiej byli uczniowie II c gimnazjum. Swoim zaangażowaniem przy realizacji przedsięwzięcia udowodnili, że wspólna inicjatywa potrafi zintegrować i przełożyć się na satysfakcję zarówno ich jako organizatorów jak i uczestników gry.

Filmowa majówka w Kluczborku

Filmowa Gra Miejska to nie tylko samo wydarzenie, ale też długie przygotowania uczniów, którzy pracują pod opieką nauczyciela. Przeczytajcie relację z warsztatów z animatorem, które odbyły się w Kluczborku:

Warsztaty z animatorem, KluczborkW przeddzień majówki, w piękne słoneczne przedpołudnie 22 gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kluczborku wzięło udział w warsztacie przygotowującym do przeprowadzenia gry miejskiej.

Po krótkim wstępie integracyjnym, podczas którego staraliśmy się spojrzeć na siebie, koleżanki i kolegów z innej strony (poznawaliśmy swoich ulubionych bohaterów filmowych, opisywaliśmy swoje talenty i uzdolnienia), rozpoczęliśmy zgłębianie tajników gry miejskiej i w tym przypadku jej szczególnej odmiany, jaką jest gra skupiona wokół filmu.

Realizowaliśmy kolejno zadania, które złożone w całość miały doprowadzić nas do powstania gry miejskiej w Kluczborku. Jednym z zadań było przygotowanie potencjalnych punktów gry miejskiej na podstawie obejrzanych fragmentów filmów: Jak to jest, Tysiąc razy silniejsza, Rejs, 89 mm do Europy, Wszystko się może zdarzyć. Uczestnicy w grupach stworzyli potężny zestaw zadań, m.in. scenek, których celem miało być odtworzenie wielu emocji i sytuacji z tych filmów –z Tysiąc razy silniejsza – zdenerwowania Pani Profesorczy zrobienia i posprzątania bałaganu, z Jak to jest –wyszukania skomplikowanej informacji z encyklopedii, z Wszystko się może zdarzyć- przejechania odcinka na hulajnodze.

Następnie bazując na wcześniej już wstępnie ustalonych zadaniach i obejrzanych fragmentach filmów, planowaliśmy konkretne etapy gry miejskiej w Kluczborku. Pracę zakończyliśmy podzieleniem się na sekcje organizacyjne. Każdy mógł zadecydować czy chciałby zaangażować się w promocję, informację, tworzyć fabułę gry, grafikę czy scenografię.

Warsztaty z animatorem, KluczborkWarsztat zakończyliśmy ze szkicem planu, który wraz z energią uczestników oraz wcześniej zgromadzonymi przez nich informacjami (i obejrzanymi już filmami) na pewno zaowocuje przeprowadzeniem ciekawej gry filmowej w ich mieście! Już teraz zapraszamy!

Iwona Baldy – koordynatorka Filmowej Gry Miejskiej w Kluczborku

Kolejna edycja Filmowej Gry Miejskiej!

Kolejna odsłona Filmowych Gier Miejskich już 30 maja! Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zapraszają młodych wielbicieli kina na pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji wędrówki po kilkunastu miejscowościach w całej Polsce!

Gra miejska 2014Tym razem odwiedzimy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Janów Lubelski, Kielce, Kluczbork, Krasnystaw, Olsztynek, Połczyn-Zdrój,  Poznań, Przemyśl, Radom, Rybnik, Tczew, Warszawę, Wolę Rzędzińską i  Wrocław. W każdym z miast trasę oraz zadania do wykonania na poszczególnych punktach opracują uczniowie.Zadania będą związane z dowolnie wybranymi przez uczniów filmami. Na pewno pojawią się też tytuły znane z Filmoteki Szkolnej i Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Uczestnicy i zgłoszenia
Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Zgłoszenia w postaci wypełnionych formularzy należy przesyłać do 23 maja do koordynatorów gier.

BIAŁYSTOK Krzysztof Sienkiewicz Formularz zgłoszeniowy dkf@bok.bialystok.pl

BYDGOSZCZ Ewa Jakubowska Formularz zgłoszeniowy e.jakub@wp.pl

GDAŃSK Jolanta Manthey Formularz zgłoszeniowy manthey@wp.pl

JANÓW LUBELSKI Emilia Żuber Formularz zgłoszeniowy emilila.zuber@wp.pl

KIELCE
Anna Karp Formularz zgłoszeniowy akarp22@wp.pl

KLUCZBORK Iwona Baldy Formularz zgłoszeniowy ibaldy@o2.pl

KRASNYSTAW Ewa Magdziarz Formularz zgłoszeniowy baewamagdziarz@wp.pl

OLSZTYNEK Magdalena Rudnicka Formularz zgłoszeniowy magrudnicka@o2.pl

POŁCZYN ZDRÓJ Kinga Dolatowska Formularz zgłoszeniowy sp-lot@wp.pl

POZNAŃ Katarzyna Czubińska Formularz zgłoszeniowy kczubinska@o2.pl

PRZEMYŚL Ewa Musiał Formularz zgłoszeniowy bemjamus@poczta.onet.pl

RADOM Jarosław Basaj Formularz zgłoszeniowy filmowy.radom@gmail.com

RYBNIK Ewa Klonowska Formularz zgłoszeniowy ewaolga1@wp.pl

TCZEW Marta Krynicka Formularz zgłoszeniowy mkrynicka@ckis.tczew.pl

WARSZAWA Mateusz Możdżeń Formularz zgłoszeniowy mateusz.mozdzen@nowehoryzonty.pl

WOLA RZĘDZIŃSKA Mariusz Widawski Formularz zgłoszeniowy mariuszwid@wp.pl

WROCŁAW  Beata Marciniak Formularz zgłoszeniowy beata.marciniak@nowehoryzonty.pl

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji udzielają:
Agata Sotomska, Polski Instytut Sztuki Filmowej
tel.: (22) 42 10 559, 695 363 351 e-mail: agata.sotomska@pisf.pl

Michał Chabiera, Centrum Edukacji Obywatelskiej
tel. (22) 659 62 03 wew. 113, e-mail: michal.chabiera@ceo.org.pl

Karol Kwiatkowski, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Tel: (22) 530 66 49, 668 292 137, e-mail: karolk@nowehoryzonty.pl

Gramy filmowo 23 września!

Kolejna odsłona Filmowych Gier Miejskich już we wrześniu! Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zapraszają młodych wielbicieli kina na pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji wędrówki po 12 miastach w całej Polsce!

gra miejska logo v5

Tym razem odwiedzimy: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kluczbork, Lubliniec, Łódź, Opole, Poznań, Przemyśl, Radom, Warszawę i Wrocław. W każdym z miast trasę oraz zadania do wykonania na poszczególnych punktach opracują uczniowie.Zadania będą związane z dowolnie wybranymi przez uczniów filmami, ale na pewno pojawią się też pytania o tytuły znane z Filmoteki Szkolnej i Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Udział w Filmowych Grach Miejskich może stanowić powtórkę przed „Wielkim testem o polskim filmie”, organizowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i TVP S.A, który odbędzie się na antenie TVP1 również 23 września 2013 roku.

Uczestnicy i zgłoszenia
Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Zgłoszenia (imię i nazwisko opiekuna, nazwa szkoły, liczba uczniów) będzie można przesyłać od 1 września do koordynatorów w kinach. Dane do kontaktu opublikujemy pod koniec sierpnia.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji udziela:
Agata Sotomska, Polski Instytut Sztuki Filmowej, tel.: (22) 42 10 559, 695 363 351, e-mail: agata.sotomska@pisf.pl