Mafijne porachunki podczas Filmowej Gry Miejskiej w Poznaniu

Tematem tegorocznej gry miejskiej rozegranej 16. września 2016 w Poznaniu były mafijne porachunki. Trzydziestu organizatorów z V Liceum Ogólnokształcącego, co ważne, uczniów klasy pierwszej, wcieliło się w półświatek mafii, czyhający na uczestników w różnych miejscach miasta. Uczestnicy w trakcie gry mieli m. in. zdobyć jak najwięcej mafijnych pieniędzy, wykonując zadania związane z kolejnymi gangsterskimi lub łotrzykowskimi filmami, włącznie ze stworzeniem mowy pogrzebowej dla szefa mafii, który to ginął na oczach każdej z drużyn za każdym razem inaczej, w sumie na kilkanaście sposobów, gdyż uczestników mieliśmy około 160. Po raz pierwszy w historii Filmowych Gier Miejskich w Poznaniu organizatorzy zrobić dogrywkę o trzecie miejsce, aż trzy drużyny uzbierałąy tyle samo mafijnej gotówki przez co jak przystało już prawie na członków mafii stoczyli zaciekły bój, odpowiadając na pytania z języka filmu!
Jeszcze przez kilka tygodni po grze do organizatorów przychodziły informacje od nauczycieli z podziękowaniami za świetną zabawę. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku przynajmniej utrzymają tak wyoski poziom!
img_7514
img_7498img_7559

Filmowa Gra Miejska w Poznaniu

Zapraszamy do udziału w Filmowej Grze Miejskiej, wydarzeniu kulturalno-edukacyjnemu odbywającym się w Poznaniu po raz piąty.

Gra organizowana jest przez Filmotekę Narodową oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Filmowa Gra Miejska to interaktywny spacer po mieście śladami niezapomnianych filmów. W trakcie gry uczestnicy poprzez zabawę będą poznawali tajniki filmu, jego tworzenia i analizy.

Filmowa Gra Miejska rozegra się 16.09.2016 r. Bazą będzie Kino Muza, z którego to o godzinie 10.00 wyruszą pierwsze zespoły złożone z uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zespoły to drużyny 10 osobowe, można zgłosić większą liczbę uczestników pod warunkiem, iż zapewnią im Państwo opiekę na trasie gry.

Udział w grze jest bezpłatny.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: kczubinska@o2.pl (tel. 513235140)

poznan

Dopinamy na ostatni guzik!

Prezentujemy kolejną relację. Tym razem o przygotowaniach do Filmowej Gry Miejskiej opowiada koordynatorka gry z Poznania, Katarzyna Czubińska:

Wczorajszy deszczowy, to mało powiedziane, ulewny dzień, był ostatnim spotkaniem grupy organizatorów Filmowej Gry Miejskiej z V Liceum Ogólnokształcącego im. K. Potockiej w Poznaniu.

Wraz z koordynatorem gry, Katarzyną Czubińską, ustalili ostatnie szczegóły, rozwiali wszelkie wątpliwości, by w pełnej gotowości ruszyć w piątek na 8 wyznaczonych przez siebie punktów.

Przygotowania do FGM w Poznaniu

Gra ma określoną fabułę, której jednak przed czasem nie możemy zdradzić . Powiem jedynie, że wszelkie szczegóły dopracowaliśmy, w ubiegły piątek, publicznie, bo w jednym z punktów gry, czyli na Placu Wolności.

W piątkowe popołudnie, wówczas w 30- stopniowym upale, ustalaliśmy szczegóły trasy oraz specjalnie dla Was testowaliśmy punkty , które już w ten piątek będziecie przemierzali.

IMG_0831

Wówczas każda kropla wody byłą na wagę złota, dlatego też z radością powitaliśmy pompę wodną, rozłożoną przez strażaków na środku palcu.

IMG_0835

Nie martwicie się, kąpiel w strumieniach z pompy, czy też fontannie, to nie jeden z elementów gry.

Mamy nadziej, że pogoda nie spłata nam figla i wybierze jednak opcję ubiegłotygodniową byście w strumieniach promieni słonecznych, a nie w strugach deszczu, mogli podążać śladem filmu przez stolicę Wielkopolski.

IMG_0847

Do zobaczenia w piątek w kinie Muza :)

Katarzyna Czubińska, koordynator Filmowej Gry Miejskiej w Poznaniu

Kolejna edycja Filmowej Gry Miejskiej!

Kolejna odsłona Filmowych Gier Miejskich już 30 maja! Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zapraszają młodych wielbicieli kina na pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji wędrówki po kilkunastu miejscowościach w całej Polsce!

Gra miejska 2014Tym razem odwiedzimy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Janów Lubelski, Kielce, Kluczbork, Krasnystaw, Olsztynek, Połczyn-Zdrój,  Poznań, Przemyśl, Radom, Rybnik, Tczew, Warszawę, Wolę Rzędzińską i  Wrocław. W każdym z miast trasę oraz zadania do wykonania na poszczególnych punktach opracują uczniowie.Zadania będą związane z dowolnie wybranymi przez uczniów filmami. Na pewno pojawią się też tytuły znane z Filmoteki Szkolnej i Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Uczestnicy i zgłoszenia
Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Zgłoszenia w postaci wypełnionych formularzy należy przesyłać do 23 maja do koordynatorów gier.

BIAŁYSTOK Krzysztof Sienkiewicz Formularz zgłoszeniowy dkf@bok.bialystok.pl

BYDGOSZCZ Ewa Jakubowska Formularz zgłoszeniowy e.jakub@wp.pl

GDAŃSK Jolanta Manthey Formularz zgłoszeniowy manthey@wp.pl

JANÓW LUBELSKI Emilia Żuber Formularz zgłoszeniowy emilila.zuber@wp.pl

KIELCE
Anna Karp Formularz zgłoszeniowy akarp22@wp.pl

KLUCZBORK Iwona Baldy Formularz zgłoszeniowy ibaldy@o2.pl

KRASNYSTAW Ewa Magdziarz Formularz zgłoszeniowy baewamagdziarz@wp.pl

OLSZTYNEK Magdalena Rudnicka Formularz zgłoszeniowy magrudnicka@o2.pl

POŁCZYN ZDRÓJ Kinga Dolatowska Formularz zgłoszeniowy sp-lot@wp.pl

POZNAŃ Katarzyna Czubińska Formularz zgłoszeniowy kczubinska@o2.pl

PRZEMYŚL Ewa Musiał Formularz zgłoszeniowy bemjamus@poczta.onet.pl

RADOM Jarosław Basaj Formularz zgłoszeniowy filmowy.radom@gmail.com

RYBNIK Ewa Klonowska Formularz zgłoszeniowy ewaolga1@wp.pl

TCZEW Marta Krynicka Formularz zgłoszeniowy mkrynicka@ckis.tczew.pl

WARSZAWA Mateusz Możdżeń Formularz zgłoszeniowy mateusz.mozdzen@nowehoryzonty.pl

WOLA RZĘDZIŃSKA Mariusz Widawski Formularz zgłoszeniowy mariuszwid@wp.pl

WROCŁAW  Beata Marciniak Formularz zgłoszeniowy beata.marciniak@nowehoryzonty.pl

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji udzielają:
Agata Sotomska, Polski Instytut Sztuki Filmowej
tel.: (22) 42 10 559, 695 363 351 e-mail: agata.sotomska@pisf.pl

Michał Chabiera, Centrum Edukacji Obywatelskiej
tel. (22) 659 62 03 wew. 113, e-mail: michal.chabiera@ceo.org.pl

Karol Kwiatkowski, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Tel: (22) 530 66 49, 668 292 137, e-mail: karolk@nowehoryzonty.pl

Filmowy Poznań

Filmowa Gra Miejska to nie tylko samo wydarzenie, ale też długie przygotowania uczniów pracujących pod opieką nauczyciela. Przeczytajcie relację z Poznania, w której odkryte zostają kulisy organizacji Gry!

Filmowa-Gra-MiejskaFilmowa Gra Miejska w Poznaniu rozpoczęła się w pierwszym tygodniu września i trwała aż po dzień jej przeprowadzenia. Całość została zwieńczona podwójnym sukcesem – zadowoleniem z Wydarzenia zarówno Uczestników, jak i Organizatorów.

Poszukiwany/Poszukiwana

Początkową i największą trudnością było stworzenie zespołu organizacyjnego, który dzięki usilnemu plakatowaniu i szerzeniu wszem, i wobec słowa o Wydarzeniu, zebrał się gremialnie w pierwszym tygodniu września. W skład grupy ochotniczej weszli przedstawiciele pięciu szkół i rozmaitych klas, którzy podjęli się wyzwania: Wymyślić i Przeprowadzić Filmową Grę Miejską Na Terenie Poznania.

Jak to się robi?

Tym, co spajało zespół była przede wszystkim odpowiedzialność. Biorąc na siebie obowiązki, każdy intensywnie nad nimi pracował realizując wzięte przez siebie zadania. Dzięki temu możliwe było szybkie i fachowe opracowanie stylu gry, jej konkurencji, regulaminów, listy zadań, rekwizytów oraz oczywiście – zorganizowanie sponsorów (Multikina, Centrum Sztuki Dziecka, MJ-Media) i miejsc, w jakich odbywała się gra (klubokawiarnia Głośna, kawiarnia Vinci, Biblioteka Raczyńskich, Kino Apollo, Teatr Polski, PTPN). Całości kilkugodzinnych spotkań dopinała aktywność na internetowej grupie dyskusyjnej oraz pełnione funkcje (promocja, obsługa skrzynki, kontakt z miejscami gry i sponsorami).

Gra

Nie potrzeba nam Kubricka, by mieć Odyseję kosmiczną ani Russela Crowe by mieć Piękny umysł. 23 września, w samo południe uczestnicy rzucili się w wir rywalizacji, bardzo szybko i sprawnie przechodząc od słów powitania, do akcji gry. Przyznam szczerze, że miło było obserwować uczniów, którzy przy poszczególnych konkurencjach dwoili się i troili by móc przejść zadania obronną ręką.

Poszczególne wydarzenia polegały na: łamaniu zagadek logicznych przy piosenkach z filmu The Beatles (z czołową Help! i I could use a little help from my Friends); mierzeniu się z literackim dorobkiem filmowym (nie jest przecież łatwo oddzielać filmy scenariuszowe od ekranizacji); zmierzeniu się z filmem niemym (pokazywanie tytułów filmowych obcym ludziom za pomocą kalamburów); pośród konkurencji znalazł się również klasyk – Przygody Baltazara Gąbki dotyczący poszukiwania Szpiega z Krainy Deszczowców…carramba!

Konkurencji było w sumie dwanaście. Skończyły się tam gdzie się zaczęły, czyli w najstarszym poznańskim Kinie Muza, które przez trzy tygodnie służyło nam pomocą i wsparciem w organizacyjnych trudach. To tutaj po dwóch i pół godzinach zmagań dotarli uczestnicy, którzy przekazali karty gry i po podliczeniu punktów obsadzili podium.

Dziękuję wszystkim – zarówno Organizatorom, jak i Uczestnikom -  którzy biorąc udział w Filmowej Grze Miejskiej wykazali się wysoką kulturą osobistą, współpracą, przyjaźnią, odpowiedzialnością, dobrą, sportową rywalizacją no i przede wszystkim bardzo dobrą umiejętnością zabawy.

Salut!

Stanisław Kandulski – koordynator Filmowej Gry Miejskiej w Poznaniu

Gramy filmowo 23 września!

Kolejna odsłona Filmowych Gier Miejskich już we wrześniu! Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zapraszają młodych wielbicieli kina na pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji wędrówki po 12 miastach w całej Polsce!

gra miejska logo v5

Tym razem odwiedzimy: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kluczbork, Lubliniec, Łódź, Opole, Poznań, Przemyśl, Radom, Warszawę i Wrocław. W każdym z miast trasę oraz zadania do wykonania na poszczególnych punktach opracują uczniowie.Zadania będą związane z dowolnie wybranymi przez uczniów filmami, ale na pewno pojawią się też pytania o tytuły znane z Filmoteki Szkolnej i Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Udział w Filmowych Grach Miejskich może stanowić powtórkę przed „Wielkim testem o polskim filmie”, organizowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i TVP S.A, który odbędzie się na antenie TVP1 również 23 września 2013 roku.

Uczestnicy i zgłoszenia
Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Zgłoszenia (imię i nazwisko opiekuna, nazwa szkoły, liczba uczniów) będzie można przesyłać od 1 września do koordynatorów w kinach. Dane do kontaktu opublikujemy pod koniec sierpnia.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji udziela:
Agata Sotomska, Polski Instytut Sztuki Filmowej, tel.: (22) 42 10 559, 695 363 351, e-mail: agata.sotomska@pisf.pl

Filmowe Gry Miejskie już 1 czerwca!

Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty zapraszają do udziału w Filmowych Grach Miejskich, które 1 czerwca odbędą się w pięciu miastach Polski.


Zapraszamy zainteresowanych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wspólnej, filmowej zabawy!

Filmowe Gry Miejskie będą okazją do jedynego w swoim rodzaju spaceru filmowymi śladami Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska i Białegostoku. W każdym z tych miast trasę oraz zadania do wykonania na poszczególnych punktach opracują uczniowie.

Gry mogą być pretekstem do przypomnienia sobie ulubionych filmowych scen, cytatów czy bohaterów. Wszystkie zadania będą związane z polskimi produkcjami – zwłaszcza tymi z pakietu Filmoteki Szkolnej. Chcemy w ten sposób polecić uczestnikom gry najciekawsze tytuły polskiego kina oraz przypomnieć o pakiecie filmów, który mogą znaleźć w swoich szkołach.

UCZESTNICY
Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami.

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia (imię i nazwisko opiekuna, nazwa szkoły, liczba uczniów) prosimy przesyłać do 31 maja na adres koordynatora w kinie:

BIAŁYSTOK Krzysztof Sienkiewicz dkf@bok.bialystok.pl

GDAŃSK Magdalena Renk-Grabowska magda.renk@klubzak.com.pl

KRAKÓW Amelia Wichowicz amelia@kinopodbaranami.pl

POZNAŃ Anna Litewka a.litewka@kinomuza.pl

WARSZAWA Karolina Śmigiel karolina@nowehoryzonty.pl

Zapraszamy uczniów żądnych filmowych wrażeń. Udział w grach na pewno spełni Wasze oczekiwania, a na koniec czeka Was losowanie nagród!

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką wszystkich pięciu gier – Anną Majewską: anna.majewska@ceo.org.pl tel. 22 825 05 50